آواز دشتی - درس نهم - دشتستانی

  • انتشار1398/01/29
  • 0 نفر
  • 505بازدید
آواز دشتی - درس نهم - دشتستانی

درود بیکران خدمت شما نوازندگان سه تار و همچنین دنبال کنندگان وبسایت نت به نت . دراین قسمت درس نهم از بخش آواز دشتی را به شما آموزش میدهم . نام این درس « دشتستانی » میباشد . لطفاً صفحه 88 جلد اول کتاب استاد جلال ذوالفنون را باز کنید تا توضیحاتی خدمتتان عرض کنم . این درس میزان ضربی ندارد و حالت آوازی دارد . لذا امکان دارد موقع اجرا کمی دچار سردرگمی شوید . چون ما به این عادت کرده ایم که آهنگها را روی ریتم خاصی که ابتدای خطوط حامل برای ما مشخص میکند بنوازیم اما در گوشه های آوازی چنین حالتی وجود ندارد و شما باید از نُت ، الگویی دریافت کنید و احساس خود را چاشنی آن کنید . در قدیم ردیف موسیقی ایرانی به صورت سینه به سینه از استاد به شاگرد انتقال داده میشده و چیزی به نام نت وجود نداشته . بعد از وارد شدن نُت به ایران در زمان کلنل علینقی وزیری ، ردیف و گوشه های موسیقی ایرانی مکتوب شد و تا به امروز هنرجویان سازهای ایرانی به روش نُتی آن را آموزش میبینند . پیشنهاد میکنم ویدئوی این درس را دوبار مشاهده کنید و همچنین فایل صوتی آن را خوب گوش کنید تا حس و حال این گوشه را پیدا کنید . در این درس از خطوط اتصال و همچنین تکنیک تکیه چند بار استفاده شده است . اگر با اجرای تکنیک های سه تار مشکل دارید ، پیشنهاد میکنم به لینک تکنیک های تار و سه تار مراجعه کنید و از ویدئوهای آن بهره مند شوید . 

 

فایل صوتی و ویدئوی آموزشی داخل فایل دانلودی قرار دارد . حجم فایل 75 مگابایت است . فایل به صورت zip میباشد . بعد از دانلود آن را unzip کنید و استفاده کنید . توصیه میکنم هنگام خرید فیلتر شکن خود را غیر فعال کنید

 

 

قسمتی از ویدئوی آموزشی درس دشتستانی

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آواز دشتی - درس نهم - دشتستانی (دانلود) افزودن به سبد خرید-5,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0