آواز دشتی - درس پنجم - ترانه دشتی

  • انتشار1397/12/06
  • 0 نفر
  • 584بازدید
آواز دشتی - درس پنجم - ترانه دشتی

با درود خدمت اعضای وبسایت نت به نت . در این بخش درس « ترانه دشتی » را کار میکنیم . این قطعه درس پنجم از آواز دشتی میباشد ، صفحه 84 جلد اول کتاب استاد جلال ذوالفنون . هنرجویان عزیز دقت نمایید ، میزان ضربی این آهنگ 6/8 میباشد . همانطور که مستحضر هستید ریتم های 6/8 حال هوای شاد و طرب انگیزی ایجاد میکنند . این آهنگ نیز همان حالت را دارد اما سعی کنید با سرعت پایین تمرین کنید . وقتی کامل به آهنگ مسلط شدید ، آهسته آهسته به آن سرعت بدهید . اگر به نت آهنگ دقت کرده باشید ، از خطوط اتصال زیاد استفاده شده ، بنابر این به دو صورت میتوانید خطوط اتصال را اجرا کنید . یکی به صورت « تکنیک اشاره » ، یعنی مضراب روی نت مبدا میخورد و صدای آن را روی نت مقصد خفه میکنید و روش دیگر اجرای « ریز » ، یعنی فاصله نت مبدا که ابتدای خط اتصال روی آن است را تا نت مقصد که خط اتصال به آن ختم میشود را با ریز به هم وصل کنید . جهت یادگیری تمام تکنیک های سه تار پیشنهاد میکنم مقاله « آشنایی با تکنیکهای سه تار » را مطالعه بفرمایید . دوستان این درس را خوب و دقیق کار کنید ، تا در درس بعدی « گیلکی » به مشکل برنخورید . 

 

بسته آموزشی آوازدشتی

 

 

فایل صوتی و ویدئوی آموزشی داخل فایل دانلودی قرار دارد . حجم فایل 79 مگابایت است . فایل به صورت zip میباشد . بعد از دانلود آن را unzip کنید و استفاده کنید . توصیه میکنم هنگام خرید فیلتر شکن خود را غیر فعال کنید

 

قسمتهایی از ویدئوی آموزشی این درس را مشاهده کنید

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

درس پنجم - ترانه دشتی (دانلود) افزودن به سبد خرید-10,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0