فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش انگشت گذاری در ویولن(انگشت اول)-درس چهارم

  • انتشار1401/06/06
  • بازدید
آموزش انگشت گذاری در ویولن(انگشت اول)-درس چهارم

هنرجویان عزیز ویولن و همراهان گرانقدر وبسایت نت به نت سلام. به همین زودی به چهارمین درس از آموزش مجازی ویولن رسیدیم. اگر تمرینها را خوب و پیوسته انجام دهید، تا چشم بر هم زدنی خواهید دید که به مراحل بالای نوازندگی با این ساز دوست داشتنی رسیده اید. اما در حال حاضر فقط باید یاد بگیرید و تمرین کنید. درس امروز اختصاص دارد به تمرین های 12 الی 15 کتاب لو ویولن ماتیو کریک بوم. استاد امیر رحیمی این درس بسیار مهم که در مورد انگشت گذاری می باشد را هم به صورت تئوری (اکول دست چپ) و هم به صورت عملی ( اجرا بر روی سایت) با بیان شیرین خود به شما آموزش می دهد.

         خرید بهترین ساز های ویولن در فروشگاه نت به نت

 

انگشت گذاری در ویولن

در تمامی سازهای سیمی بدون استثنا انگشت گذاری برای ایجاد صدای نت های مختلف انجام میگیرد. چه ساز زخمه ای باشد، چه آرشه ای و چه الکتریک. یک ساز سیمی از چند ردیف سیم موازی تشکیل شده که هر کدام گستره صدایی خاص خود را دارند. با گذاشتن انگشت روی مکان های مشخصی از این سیم ها، طول سیم تغییر می کند و به صورت مستقیم باعث تغییر در فرکانس تولید شده از سیم می گردد. و به این صورت نت های دلخواه را می توان از ساز به دست آورد. اما این کار چنان که گفته شد، ساده نیست. هماهنگی عضلات با ذهن و تشخیص آنی جای گذاری انگشتان بر روی سیم ها مهارتی است که با گذر زمان و تمرینات زیاد به دست می آید. در درس امروز آموزش ویولن، شما اولین قدم در راه یادگیری انگشت گذاری در ویولن را بر خواهید داشت.

 

انگشت اول روی سیم لا

همانطور که در ویدیوی زیر مشاهده خواهید کرد استاد رحیمی از نمایی بسته اکول دست چپ نوازنده و محل قرار گیری انگشت اول (انگشت اشاره) روی سیم اول (سیم لا) را به شما نشان می دهد. خوب باید تمرین کنید تا به همان حالتی که استاد می گوید برسید. بعد از آنکه دست چپ شما دقیقا با استانداردها و معیارهایی که استاد گفته اند مطابق شد، آرشه را بردارید و مثل نمونه به انجام تمرینات امروز بپردازید. تمرین های درس چهارم نیز درست مثل درس های قبل تمرکز بر اجرای نت ها با کشش های مختلف دارد. همچنین آرشه لگاتو را یاد می گیرید. یعنی در یک مسیر آرشه کشی (چپ یا راست) دو نت و یا بیشتر را خواهید نواخت.

 

در ویدیوی زیر درس چهارم از آموزش ویولن را به صورت رایگان مشاهده بفرمایید

 

توجه !

این پست آموزشی رایگان است.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما