فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش ویولن مقدماتی-درس اول

  • انتشار1401/05/11
  • بازدید
آموزش ویولن مقدماتی-درس اول

درس اول دوره مقدماتی آموزش ویولن

درود بر شما همراهان عزیز وبسایت نت به نت. از مدتها پیش اعلام کرده بودیم که آموزش ویولن نیز در این مجموعه آغاز خواهد شد. حال به زمان موعود رسیده ایم و آموزش این ساز کلاسیک نیز همچون سازهای سنتی با همان کیفیت و از پایه، در دستور کار قرار گرفته است و هنرجویان عزیز می توانند با خیالی آسوده به یادگیری ساز مورد علاقه خود بپردازند.

 

معرفی ساز ویولن

ویولن کلاسیک یا مدرن یک ساز زهی آرشه ای است و در خانواده این گونه سازها، کوچک ترین عضو از لحاظ جثه و اندازه به حساب می آید. این ساز کمتر از نیم قرن پیش از تکامل سازهای قبلی در کشور ایتالیا متولد شد و امروزه نقش بسیار پررنگی در تمامی سبک های موسیقی دارد. ساز ویولن در تمامی فرنگ ها و ملت ها یکی از آلات نوازندگی اصلی به شمار می آید و گستره استفاده از آن به وسعت این سیاره خاکی می باشد. نقش ویولن در تکنوازی ها و گروه نوازی بسیار پر رنگ است، امروزه در ارکسترهای بزرگ ساز ویولن بیش از هر ساز دیگری مورد استفاده قرار می گیرد. نوازنده با قرار دادن ساز بر روی شانه چپ، توسط وسیله ای به نام آرشه و کشیدن آن بر روی سیمها نوازندگی می کند و با تغییر طول سیمها با انگشتان چپ می تواند نت دلخواه را بنوازد.

 

پیش نیاز شروع آموزش ویولن

قبل از شروع یادگیری ویولن، می بایست خود ساز و کتاب مرجع آموزشی ویولن را در اختیار داشته باشید. بدون داشتن این دو، عملا یادگیری ساز ویولن امکان پذیر نخواهد بود.

 

آموزش دوره مقدماتی ویولن در سایت نت به نت

 

1- کتاب لو ویولن (LE VIOLON) اثر ماتیو کریک‌بوم- جلد اول

استاد امیر رحیمی، مدرس توانمند ویولن وبسایت نت به نت، معروف ترین و استاندارد ترین کتاب آموزش ویولن در جهان را برای تدریس به هنرجویان در نظر گرفته است. کتاب لو ویولن (LE VIOLON) اثر ماتیو کریک‌بوم، به ترجمه محمد رضا گرگین زاده است.در این کتاب نوازندگی ویولن طبق استانداردهای بین المللی و از سطح پایه و مقدماتی آموزش داده می شود. این کتاب یک مجموعه پنج جلدی است که شما می بایست فعلا جلد اول آن را تهیه نمایید. در فروشگاه وبسایت نت به نت این کتاب موجود است. به قسمت کتابهای ویلون، یا لینک زیر مراجعه نمایید تا بتوانید به راحتی کتاب آموزشی خود را خریداری کنید.

 

خرید کتاب ویولن (Le violon)ماتیو کریک‌بوم- کتاب اول

 

2- خرید ساز ویولن استاندارد

اما برای شروع تمرینات و آغاز یادگیری ساز ویولن احتیاج به یک ساز خوب و استاندارد دارید. چنانچه قصد خرید ویولن دارید، ما در وبسایت نت به نت برای شما تعداد محدودی ساز ویولن در نظر گرفته ایم. این سازها استاندارد هستند و از کیفیت خوبی برای شروع آموزش ویولن برخوردارند. برای خرید ساز ویولن به فروشگاه نت به نت- سازها- ویولن، یا به لینکی که در زیر قرار می دهیم مراجعه بفرمایید.

 

 مشاهده و خرید ساز ویولن از فروشگاه نت به نت

 

درس اول آموزش مجازی ویولن-نحوه دست گرفتن ویولن و آرشه

درس اول به نحوه صحیح در دست گرفتن ویولن و آرشه اختصاص دارد. در این ویدیو استاد امیر رحیمی ابتدا توضیحات کاملی در مورد تاریخچه و ساختمان ویولن و آرشه می دهند. سپس با نمای بسته دوربین و از نزدیک، نحوه قرار گیری ویولن روی شانه و همچنین در دست گرفتن آرشه را به شما آموزش می دهد. تمریناتی برای حفظ تعادل آرشه در دست و هماهنگی عضلات با نگهداری صحیح آن را نیز برایتان در نظر گرفته ایم. با دقت این قسمت را ببینید و موارد مذکور را تمرین کنید. از جلسه بعدی رسما کار شما با تمرین های کتاب آغاز خواهد شد. ویدیوهای آموزش ویولن به صورت هفتگی در وبسایت نت به نت منتشر می شود. این یک هفته زمان خوبی برای تمرین کردن شما خواهد بود. موفق باشید.

 

هنرجویان عزیز شما را دعوت می کنیم به مشاهده اولین درس آموزش ویلون در ویدیوی زیر

 

توجه !

این آموزش رایگان است.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما