فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک- درس سی و دوم- تمرینهای صفحه ۵۴ و ۵۵ جلد دوم کتاب

این آموزش قسمتی از پکیج آموزش تنبک-دوره متوسطه می باشد.
  • انتشار1401/03/04
آموزش تنبک- درس سی و دوم- تمرینهای صفحه ۵۴ و ۵۵ جلد دوم کتاب

 

هنرجویان عزیز سلام. با درس سی و دوم از دوره متوسطه آموزش مجازی تنبک با شما همراه هستیم. نت این درس در صفحه ۵۴ و ۵۵ جلد دوم از کتاب روش نوین آموزش تنبک، نوشته مرتضی قاسمی قرار دارد. درس امروز کسر میزان شش چهارم دارد و مثل همیشه استاد صادق پور به بیان نکات مربوط به نت خوانی و سپس اجرای کل درس بر روی ساز تنبک می پردازد.

در این جلسه برای اولین بار یک میزان شش چهارم به تمرین های شما اضافه می شود. از نظر ماهیت، همه میزان ها با هر ضرب آهنگ، از یک قاعده کلی پیروی می کنند. عدد اول تعداد ضرب داخل میزان، و عدد دوم ماهیت نت ها بر مبنای دیرند یا ارزش زمانی را به ما نشان می دهد. ضرب ها یک میزان را به قسمت های مساوی تقسیم می کنند. پس میزان شش چهارم به ما می گوید که آن میزان باید بنا به صورت کسر توسط ۶ ضرب، که هر ضرب بنا به مخرج کسر یک نت سیاه است، به قسمت های مساوی تقسیم شود. حال خود نت سیاه می تواند به نت های دیگری تقسیم شود. مثلا یک نت سیاه معادل ۲ نت چنگ است. پس می تواند به جای یک نت سیاه، دو نت چنگ قرار گیرد، اما اجرای آن حتما می بایست در ارزش زمانی یک نت سیاه صورت بپذیرد. 

دروس تنبک نوازی به صورت زنجیر وار به یکدیگر متصلند. حتما باید درس های قبلی را گذرانده باشید تا این درس جدید را شروع کنید. هیچ گاه پیش از موعد، درس های نرسیده را کار نکنید تا سیستم سلسله وار دروس دچار اختلال نگردد.

درس سی و دوم یک متد ارزشمند و یک تمرین خوب برای نوازندگان و هنرجویان است. انواع کشش نت ها، زینت ها، توپلت ها، ریزها و حرکات اصلی تنبک نوازی در آن به کار رفته است. نکات مطرح شده توسط استاد را به صورت دقیق اجرا کنید تا در یادگیری این درس به مشکل بر نخورید. 

 

در ویدیوی زیر قسمتی از محتوای آموزشی این درس را مشاهده می فرمایید

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما