فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سنتور- بخش دوم کتاب- تکنیکهای سنتور نوازی- قسمت هشتم

این آموزش قسمتی از پکیج آموزش سنتور-دوره مقدماتی می باشد.
  • انتشار1401/02/05
  • بازدید
آموزش سنتور- بخش دوم کتاب- تکنیکهای سنتور نوازی- قسمت هشتم

 

سلامی دوباره به شما همراهان عزیز و دنبال کنندگان آموزش مجازی ساز دلنشین سنتور در وبسایت نت به نت. در قسمت هشتم از بخش دوم کتاب دستور سنتور استاد پایور قرار داریم. این بخش که شامل مجموعه ای از اصطلاحات، قواعد و تکنیکهای سنتور نوازی است، در هفت جلسه گذشته به صورت جامع و کامل توسط استاد رسولیان تدریس گردید. حال قسمت هشتم که شامل نت های تمرین نهم از صفحه ۶۲ می باشد و به طور خاص تمرکز بر روی تکنیک دراب دارد، به شما تدریس می گردد.

تکنیک دراب در جلسات گذشته بارها مورد آموزش و تمرین قرار گرفت. در این جلسه نیز اتودی بسیار کاربردی از این تکنیک برای شما در نظر گرفته شده است.

لازمه یادگیری تکنیک زیبای دراب، تمرین زیاد و صبر می باشد. ضمن آنکه در جریان یادگیری می بایست صحیح نوازی را مد نظر قرار دهید. صحیح نوازی مجموعه ای از قواعد اولیه نوازندگی همچون استایل مناسب نشستن پشت سنتور، فاصله بدن تا سنتور، جایگیری صحیح پاها، فرم سالم دستها هنگام گرفتن و نواخت مضراب ها و... می باشد. همه این قواعد در قسمت پیش نیازهای آموزش سنتور در وبسایت نت به نت، به صورت کاملا رایگان در دسترس شما قرار دارد.

طبق تعریفی که قبلا داشتیم، دراب عبارت است از سه ضرب متوالی راست چپ راست، که دو ضرب اول زینت و ضرب سوم نت اصلی می باشد. باید به مرحله ای برسید که این سه ضرب در کسری از زمان و با فاصله کاملا برابر با هم اجرا شود. کوچکترین ایراد در اجرای دراب، کاملا در نوازندگی مشهود خواهد بود و باعث زشت شدن اجرا می گردد.

پس بی خیال تمرین دراب نشوید و برخی از اتودهای آن را هفته ها کار کنید. در آینده با این تکنیک بسیار سر و کار خواهید داشت و به فراوانی در اجرای قطعات و آهنگها از آن استفاده خواهید کرد. یادگیری و اجرای صحیح و روان دراب، چند سطح بر زیبایی و جذابیت نوازندگی شما خواهد افزود.

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 30 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما