فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سنتور- بخش دوم کتاب- تکنیکهای سنتور نوازی- قسمت ششم

این آموزش قسمتی از پکیج آموزشی سنتور-دوره مقدماتی می باشد.
  • انتشار1401/02/01
آموزش سنتور- بخش دوم کتاب- تکنیکهای سنتور نوازی- قسمت ششم

 

سلامی دوباره به دنبال کنندگان آموزش سنتور در وبسایت نت به نت. درس ششم از بخش دوم کتاب دستور سنتور استاد پایور را مشاهده میفرمایید. در این درس تمرین های چهارم و پنجم در صفحه ۵۹ توسط استاد رسولیان ابتدا برای شما نت خوانی شده و پس از توضیحات کامل و تکمیلی، با اجرای تمرین ها بر روی ساز سنتور، این درس به پایان میرسد.

خب همچنان در بخش دوم هستیم و شاید حوصله شما هنرجوی عزیز هم از این اتودهای خشک و نسبتا سخت سر رفته باشد. کمی دیگر تحمل کنید تا پس از گذراندن این خان مهم و کاربردی، وارد دنیای دیگری در یادگیری سنتور بشوید. یعنی دوره متوسطه که بر اساس کتاب شیوه سنتور نوازی استاد پایور خواهد بود.

این درس هم مثل پنج درس گذشته، مجموعه ای از اتودهای نوازندگی مثل دراب، ریز و تکیه را در بر میگیرد. از لحاظ مضراب گذاری، درس کامل و مفیدی است و در هر سه پوزیسیون صدایی سنتور، یعنی سیمهای زرد، سفید و پشت خرک در رفت و آمد است.

علائم تغییر دهنده در این درس زیاد دیده می شود و لازمه رعایت آنها، دقت کامل به دستورات آمده در میزانها است. هر جا علامت اکتاو را مشاهده نمودید، یعنی بین سیم های زرد و سفید مختار هستید که یکی را انتخاب کنید.

در کنار درسها، همیشه به دوره کردن دروس گذشته هم بپردازید. بد نیست گاهی حتی بحث های اولیه پیش نیاز را ببینید تا اگر در رعایت ابتدایی ترین اصول نوازندگی مثل فرم صحیح مچ ها، نحوه در دست گرفتن و نواختن مضراب ها، ارتفاع سنتور از زمین، فاصله شما تا سنتور و... دچار انحراف جزئی شده باشید، آن ها را رفع کرده و همیشه در اوج آمادگی به سر ببرید. در قسمت آموزش آهنگ برای سنتور نیز می توانید آهنگ های معروف را یاد بگیرید و بنوازید.

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما