فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سنتور- بخش دوم کتاب- آشنایی با علائم سنتور نوازی

این آموزش قسمتی از پکیج آموزشی سنتور-دوره مقدماتی می باشد.
  • انتشار1400/12/08
آموزش سنتور- بخش دوم کتاب- آشنایی با علائم سنتور نوازی

 

هنرجویان عزیز ساز سنتور و همراهان محترم وبسایت نت به نت، سلام. خدا را شاکریم که تمامی دروس بخش اول کتاب دستور سنتور استاد پایور را با کیفیتی در شان و جایگاه شما خوبان ارائه نمودیم و مدرس با تجربه وبسایت نت به نت، استاد رسولیان، با بیان شیوا و متد ارزنده خود، مباحث دروس را یک به یک و با زبانی ساده در اختیار شما گذاشت. پیامهای پر مهر شما عزیزان به دست ما میرسد و این مسئولیت ما را برای تداوم این راه دو چندان می نماید.

 

شروع آموزش سنتور در وبسایت نت به نت

 

بخش دوم کتاب دستور سنتور استاد فرامرز پایور

عزیزان همانطور که مشاهده نمودید، بخش اول کتاب دستور سنتور شامل سی و هفت درس بود که آموزش آن توسط استاد رسولیان به سر انجام رسید. حال نوبت به قسمتی کوتاه اما مهم از این کتاب رسیده است. بخش دوم که از صفحه ۵۲ آغاز می شود، شامل مجموعه ای از اطلاعات و تکنیکهای نوازندگی سنتور می باشد. علائم و تکنیکهایی که در آینده با آنها کار خواهیم داشت. پس محوریت این چند جلسه پایانی دوره مقدماتی آموزش سنتور، مجموعه ای از انواع دراب ها، انواع تکیه ها و انواع ریزها، نحوه اجرای علائم مشخص کننده آنها در خطوط حامل خواهد بود.

این دروس دروازه ای‌ست برای ورود به دوره بعدی آموزش مجازی سنتور. دیری نخواهد پایید که کار ما با آموزش کتاب دوره ابتدایی سنتور استاد پایور شروع خواهد شد و وارد مرحله جدیدی از یادگیری این ساز خواهیم شد. این اصطلاحات، علائم و تکنیک ها همگی در کتاب بعدی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. پس لازم است از لحاظ تئوری (و البته کمی هم عملی) با آنها آشنا شوید تا مهیای شروع بخش جدید گردید.

در این ویدیو استاد رسولیان در پای تخته به شرح علامت های مربوط به تئوری موسیقی که تا به حال در خطوط حامل با آنها سر و کار نداشته اید می پردازد. علائمی همچون تریوله، نت نقطه دار و... همچنین از ویدیوهای بعدی این نکات به همراه تکنیک های سنتور نوازی ، به صورت عملی بر روی ساز اجرا می گردد. پس از آن رسما کتاب دستور سنتور استاد پایور به پایان رسیده و پس از چندی درسهای جدید از کتاب جدید که سطحی بالاتر از پیش خواهد داشت، آغاز خواهد شد.

 

 

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما