فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک- درس بیست و یکم- تمرینهای صفحه ۴۷ جلد دوم کتاب

این آموزش قسمتی از پکیج آموزش تنبک-دوره متوسطه می باشد.
  • انتشار1400/10/28
آموزش تنبک- درس بیست و یکم- تمرینهای صفحه ۴۷ جلد دوم کتاب

 

به نام خدا. سلامی دوباره به بلندای هنر به شما خوبان. همراهان وبسایت نت به نت و هنرجویان ساز اصیل و ریشه دار تنبک. به بیست و یکمین درس از دوره متوسطه آموزش مجازی تنبک به روش استاد امین صادق پور رسیدیم. تمرین های این درس که شش هشتم سنگین می باشد در صفحه ۴۷ جلد دوم کتاب روش نوین نوین آموزش تنبک مرتضی قاسمی قرار دارد. استاد ابتدا نت ها را برای شما تحلیل و سپس بر روی ساز اجرا می کند.

 

آموزش تنبک در وب سایت نت به نت

 

میزان نمای شش هشتم سنگین یعنی چه؟ وقتی می گوییم تمرین های این درس شش هشتم سنگین است، منظورمان چیست؟ شما یک میزان شش هشتم را در نظر بگیرید. اگر در این میزان فقط نتهای سیاه وجود داشته باشد، تعداد ضربی که میزنیم عدد ۳ خواهد بود. اما وقتی نتهای چنگ و دولاچنگ به میان بیایند، با توجه به اینکه از لحاظ ارزش زمانی کشش نتها یا دیرند هر چنگ دو ضرب و هر دولاچنگ چهار ضرب را شامل می شود، در این میزان می تواند به جای سه ضرب، حداکثر تا ۱۲ ضرب نواخته شود. پس میزانی که غالب نت هایش چنگ و دولاچنگ باشد، میزانی سنگین خواهد بود و اگر کل تمرین دارای این میزان های شش و هشت باشد، در نتیجه درس مذکور شش و هشت سنگین خواهد بود.

اگر دقت کنید، تمپوی درس عدد ۶۰ تا ۹۰ درج شده است. منظور استاد قاسمی این بوده که ابتدا با تمپوی ۶۰ شروع کنید و کم کم سرعت را اضافه کنید. مثلا پنجمین باری که این درس را می نوازید باید به تمپوی ۹۰ رسیده باشید.

حتما دروس گذشته را مرور کنید و یک زمانی در طول شبانه روز را به این کار اختصاص دهید. تعلیمات نوازنگی بسیار فرارند، با مرور دروس گذشته همواره اطلاعات خود در این زمینه را ریکاوری نمایید. موفق باشید.

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما