فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک- درس ششم- تمرینهای صفحه ۳۱ جلد دوم کتاب

این آموزش قسمتی از پکیج آموزش تنبک-دوره متوسطه می باشد.
  • انتشار1400/04/02
  • بازدید
آموزش تنبک- درس ششم- تمرینهای صفحه ۳۱ جلد دوم کتاب

سلام بر عزیزان جان. هنرجویان با انگیزه ساز تنبک و همراهان عزیز ما در وبسایت آموزش مجازی موسیقی نت به نت. درس این هفته آموزش مجازی تنبک مربوط است به درس ششم که تمرین های صفحه ۳۱ جلد دوم کتاب روش نوین آموزش تنبک مرتضی قاسمی را در بر می گیرد. اصطلاح جدیدی در این درس وجود دارد با نام سنکپ یا سکته که استاد صادق پور با همان بیان شیرین‌شان، توضیحات لازم را برای شما ارائه می کند.

طبق تعاریف، در میزان های دو ضربی، ضرب اول ضرب قوی و ضرب دوم ضرب ضعیف به شمار می آید. هنگامی که ضرب ضعیف یک میزان به وسیله خط اتحاد به ضرب قوی میزان بعد وصل می گردد؛ ضرب ضعیف اثر خود را بر روی ضرب قوی گذاشته و آن را هم ضعیف می کند. به این پروسه سنکپ یا سکته گفته می شود.

در مورد پیش ریزها هم در جلسات گذشته توضیح کامل داده شده است. اینکه چه موقع پیش ریز نباید اجرا شود، در دروس گذشته مطرح شده که در این جلسه هم استاد به آن اشاره می کند.

و اما تمرین شماره ۱۱۰ یک اتود بسیار مناسب برای تمرین های خارج از برنامه می تواند مورد استفاده شما قرار گیرد. تعداد ۱۷ ضرب پیاپی در دو میزان اولیه این خط اجرا می شود که آن را به یک تمرین بسیار خوب برای راه انداختن حرکات دست، تطبیق آن با ذهن و هماهنگی بین این دو تبدیل نموده است.

میزان ها همچنان بر پایه شش هشتم است. استاد مطابق معمول نت ها را ابتدا می خواند و نکات برجسته و کلیدی را توضیح می دهد، سپس با کیفتی مطلوب بر روی ساز درس را برایتان اجرا می کند.

 

هنرجویان عزیز برای یادگیری بهتر، لازم است از تمام نکات یادداشت برداری کنید و به حافظه کوتاه مدت خود اعتماد نداشته باشید.

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 30 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (1)

سجاد سیف

تاریخ ارسال :1401/08/04

باسلام و تشکر از استاد صادق پور و سایت نت به نت. آموزش‌های استاد عالی هستن ولی وجدانن با بالا رفتن تورم شما قیمت های درسها رو بالا نبرید. من از 40تومن واسه هر درس خریدم الان شده درسی60تومن. خواهشا فکر ما فقرا هم باشید. باتشکر

وبسایت نُت به نُت

درود بر شما دوست عزیز. خیلی ممنون از لطف شما واقعیت امر اینه که نسبت به سطح آموزشی و کیفی، قیمت درسها بسیار معقول و مناسبه. ضمن اینکه با خرید پکیج به جای درسها می تونید کلی در مبلغ خریدتون صرفه جویی کنید

سبد خرید 0
تماس با ما