پست های آموزشی

پست آموزشی

آواز ابوعطا - درس ششم - حجاز

  • انتشار1398/09/19
  • 0 نفر
  • 633بازدید
آواز ابوعطا - درس ششم - حجاز

درود به همراهان وبسایت نُت به نُت . درس ششم از بخش آواز ابوعطا را آغاز میکنیم . این درس گوشه  « حجاز » نام دارد  . صفحه 98 کتاب استاد جلال ذوالفنون اختصاص دارد به این درس . حجاز نام گوشه ای است که در حیطه مقام ها قرار می‌گیرد و موسیقی مقامی عربی و ترکی و ایرانی از آن استفاده می نمودند. دارای طیف کششی و برای خواندن آواز به کار می‌رود. در گذشته از این مقام آوازی برای خواندن قرآن و ادعیه و مناسک دینی و مذهبی همچون اذان و... استفاده می‌شد ولی کم کم وارد سیستم دستگاه موسیقی سنتی ایرانی شد و پس از آواز ابوعطا قرار گرفت. بنا به تعریف هرمز فرهت که در کتاب خود به تشریح دستگاه های موسیقی پرداخته، حجاز را قطعه ای از دستگاهی می‌داند که پس از ابوعطا اجرا می‌شود و دلیل آن هم گام صوتی بالاتر آن نسبت به ابو عطا می باشد.

 

 

خرید پکیج کامل آواز ابوعطا

 

 

فایل صوتی و ویدئوی آموزشی درس حجاز، داخل فایل دانلودی قرار دارد . حجم فایل 96 مگابایت است . فایل به صورت zip میباشد . بعد از دانلود آن را unzip کنید و استفاده کنید . توصیه میکنم هنگام خرید فیلتر شکن خود را غیر فعال کنید.

 

قسمتی از این ویدئوی آموزشی

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آواز ابوعطا - درس ششم - حجاز (دانلود) افزودن به سبد خرید-15,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0