قسمت اول - معرفی مجموعه آموزشی

  • انتشار1397/05/11
  • 1 نفر
  • 880بازدید
قسمت اول - معرفی مجموعه آموزشی

سلام دوستان عزیزم . در ابتدا به شما تبریک میگویم که تصمیم به یادگیری « سه تار» به روش آموزش مجازی گرفته اید . در ابتدا خودم را معرفی میکنم و بعد خدمتتان عرض میکنم که چرا تصمیم به آموزش سه تار به صورت مجازی گرفتم . تار و سه تار از سال ۱۳۸۰ نوازندگی سه تار رو شروع کردم و سپس سال ۱۳۸۵ به یادگیری تار پرداختم نزد اساتیدی چون : جناب مسعودی نیا. جناب جعفری فرد. استاد فقید محمدرضا لطفی و جناب علی قمصری . در این مدت تجربیاتی کسب کردم که خواستم آنها را  با شما به اشتراک بگذارم . بنده در ابتدا هنرجویان حضوری داشتم . گاهی مجهولات و مشکلاتی خیلی کوچک ولی مهم برایشان بوجود می آمد . که پاسخ آنها در هیچ کتابی پیدا نمیشد . چون فقط با تجربه کردن باید به جواب این سوالات میرسیدی . من سعی میکردم هر طور شده جواب سوالاتشان را پیدا کنم . برای خودم هم جالب بود و تجربه خوبی میشد . و سعی میکردم سوالات و مشکلاتشان را در یک دفتر یادداشت کنم . بعد از گذشت چند سال یک روز که یادداشت ها را مرور میکردم ، متوجه شدم نزدیک به 15 برگه سوال و مشکلات هنرجویان را یادداشت کردم . ایده ای به ذهنم رسید . با خودم گفتم وقتی این سوالات برای هنرجویان من پیش اومده ، حتما برای دیگر هنرجویان سه تار در سراسر کشور هم پیش میاد . 

 

راه اندازی کانال تلگرام و وبلاگ 

به در خواست دوستانم تصمیم به راه اندازی یک کانال در تلگرام کردم به نام « آموزش قدم به قدم » سه تار تا بتوانم تجربیاتم را در اختیار عزیزان قرار دهم . با مراجعه به انتهای وبسایت میتوانید در کانالم عضو شوید . با گذر زمان و دریافت پیامهای مثبت و انرژی بخش از هنرجویان ، روز به روز امیدوارتر میشدم . تولید ویدئو و محتوای قوی کاری بسیار سخت و طاقت فرساست . اما هدف من مشخص بود . کمک به هنرجویان و حل مشکلات آنها هدف من بود و پیامهای خوب و انرژی بخششان خستگی من را به در میکرد و من هم روز به روز مصمم تر میشدم تا آموزشهای بهتری تولید کنم . تا اینکه یه روز دوست خوبم مهندس « علی احسانفر» ایده راه اندازی وبلاگ را به من داد . ایده خوبی بود . یک پایگاه آموزش سه تار و به امید خدا در آینده آموزش سازهای دیگر . لذا دامین notebnote  را ثبت کردم و مقالات آموزشی را در وبلاگ قرار دادم . باورهای خوب بهم انگیزه میداد تا امروز رسیدم به راه اندازی وبسایت نت به نت . به یاری خداوند و همت خودم ویدیو های آموزشی مفیدی در زمینه آموزش سه تار تولید کردم و به صورت قدم به قدم در خدمت هنرجویان قرار دادم . 

 

توصیه به هنرجویان جهت شروع آموزش

دوستان عزیزم پیشنهاد میکنم جهت شروع آموزش حتما کتاب و ساز تهیه کنید . کتابی که در این مجموعه آموزشی کار میکنیم ، جلد اول آموزش سه تار از استاد « جلال ذوالفنون» است . برای خودتان یک برنامه آموزشی تنظیم کنید و با هدف پیش بروید . دقیقا احساس کنید داخل کلاس هستید و هنگامی که مشغول دیدن این ویدئو ها هستید تمرکزتان فقط روی درس باشد . مزیتی که این روش دارد این است که شما در هر زمان و هر مکانی که هستید میتوانید شروع به یادگیری درس مورد نظرتان کنید . از شما خواهش میکنم درسها را قدم به قدم دنبال کنید ، چون همه دروس از ابتدا بهم وابسته هستند . بخش اول کتاب همان دستگاه « ماهور» جزو دسته « آموزش مقدماتی» سه تار میباشد . 

 

مراحل قدم به قدم آموزش شما به صورت زیر است 

 

1- دروس پیش نیاز را با توجه به درسهای کتاب استاد ذوالفنون مشاهده کنید . با مراجعه به لینک پیش نیاز دروس 

 

2- بعد از یادگیری درسهای پیش نیاز به سراغ درسهای اصلی ماهور  بروید و درسهای اول تا نهم کتاب را خوب تمرین کنید . 

 

3- بعد از مشاهده و تمرین درسهای اول تا نهم و تسلط به آنها ، میتوانید بسته آموزشی ماهور را تهیه کنید . در این بسته درسهای 10 الی 29 را آموزش خواهید دید . یعنی کل بخش ماهور کتاب استاد جلال ذوالفنون

 

 

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (1)

امیر علی شعبانی

تاریخ ارسال :1397/05/14

ممنونم استاد عزیز

علی اقبال

ممنونم از همراهی شما

0