آواز دشتی - درس دوازدهم - موسم گل

  • انتشار1398/02/26
  • 0 نفر
  • 630بازدید
آواز دشتی - درس دوازدهم - موسم گل

درودبیکران خدمت شما نوازندگان سه تار و همچنین دنبال کنندگان وبسایت آموزش موسیقی نت به نت . دراین ویدئوی آموزشی، درس آخر یعنی درس دوازدم از بخش آواز دشتی را با نام « موسم گل » به شما آموزش میدهم . این درس صفحه 91 کتاب استاد جلال ذوالفنون میباشد . تصنیف موسم گل از ساخته های استاد موسی معروفی میباشد و اولین بار در سال 1319 توسط بانو قمرالملوک وزیری اجرا شد . این آهنگ را  نه تنها به عنوان یک درس بلکه میتوانید به عنوان یک آهنگ زیبا یاد بگیرید . بد نیست خاطره ای برایتان تعریف کنم ، زمانی که اوایل یادگیری ساز سه تار بودم در انتهای بخش آواز دشتی وقتی به این آهنگ رسیدم خیلی ازش خوشم آمد . با خودم گفتم به پاس تشکر از استادم این قطعه را برایش ضبط کنم . این قضیه برمیگردد به سال 83، سیستم ضبط دیجیتال یا گوشی موبایل رایج نبود . یک نوار کاست خام خریدم، طرف اولش قطعه مرغ سحر و چندتا از رِنگ های شهر آشوب را ضبط کردم . آن روی کاست فقط قطعه « موسم گل » را ضبط کردم . روز تولد استادم به همراه یک شاخه گل به عنوان هدیه به ایشان هدیه دادم . ایشان خیلی خوششان آمد و به من گفتند این یکی از بهترین هدیه هایی بود که گرفته بودند . حس بسیار زیبایی بود . امیدوارم شما هم از نواختن این قطعه زیبا لذت ببرید . 

 

 

 جهت تهیه بسته کامل آواز دشتی به این لینک مراجعه کنید

 

 

شعر قطعه موسم گل

 

موسم گل، دوره حسن، یک دو روز است، در زمانه /  ای به دل آرایی به عالم فسانه، ای که ز تو مانده نکویی نشانه


خاطر عاشقان را میازار، خوش نباشد ز معشوقه آزار  

 

 گر بسوزد، شمع و پروانه را با زبانه / چون شود روز، شمع و شب را نبینی نشانه /  می‌کنی صید، مرغ بسته، می‌زنی سنگ، برشکسته

 

می‌کشی با تیغ ستم، یار خسته /  خسته دلان یکسره در خون نشسته

 

 

تهیه مجموعه کامل بخش آواز دشتی با مراجعه به این لینک

 

 

فایل صوتی و ویدئوی آموزشی تصنیف موسم گل  داخل فایل دانلودی قرار دارد . حجم فایل 87 مگابایت است . فایل به صورت zip میباشد . بعد از دانلود آن را unzip کنید و استفاده کنید . توصیه میکنم هنگام خرید فیلتر شکن خود را غیر فعال کنید . 

 

قسمتی از ویدئوی آموزشی آهنگ موسم گل

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آواز دشتی - درس دوازدهم - موسم گل (دانلود) افزودن به سبد خرید-10,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0